Návštěvníci olympijského parku nenechají naše akademiky ani vydechnout

15. 08. 2016

Ještě týden mají zvídaví návštěvníci Olympijského parku Pardubice čas na to zastavit se také na stanovišti číslo 18, které obývá Univerzita Pardubice a její akademičtí pracovníci a studenti. Science Point s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními ukázkami a demonstracemi je otevřen až do neděle 21. srpna. Tak přijďte.

Každý den od 9 do 17 hodin zavedou týmy mladých vědců a vysokoškoláků návštěvníky do světa moderní vědy a hravou a záživnou formou jim přiblíží zajímavosti světa prostřednictvím zábavných a poučných ukázek z nejrůznějších vědních oborů.

K návštěvě Science Pointu zve také rektor univerzity Miroslav Ludwig.

Věda úžasná, kouzelná a pestrá zároveň

V tomto týdnu se návštěvníci mohou těšit například na železnici na stole, testování znalosti dopravních značek anebo slalom s opileckými brýlemi. Až do středy pak v odpoledních hodinách bude probíhat speciální workshop, v němž se návštěvníci naučí, jak rozpoznat pravou bankovku od té falešné. V posledních dnech totiž byly na Pardubicku zachyceny falešné bankovky.

Zástupce dopravní fakulty doplní i akademičtí pracovníci z „FEIky“, kteří s sebou přivezou roboty v bludišti, termokameru a další elektrotechnické vychytávky. V závěru týdne se na stánku ukáží také naši zdravotníci a záchranáři, kteří návštěvníkům připomenou zásady poskytnutí první pomoci a přidají i zábavné maskování zranění. V neděli pak program Sciencu Pointu uzavřou naši restaurátoři z Litomyšle, kteří ukážou některé principy a techniky restaurování památek.

Další služby pro návštěvníky

Kromě toho univerzita nabízí návštěvníkům parku i prosotory pro parkování, a to na nových parkovacích plochách ve Studentské ulici odkud je do areálu parku Na Špici coby kamenem dohodil. Pro zájemce, příměstské tábory a dobrovolníky pardubického olympijského parku zajišťuje univerzita také bydlení na kolejích a stravování v menze. Stáhnout si můžete i průvodce s celým programem Olympijského parku Pardubice 2016.

Fotky ze Science Pointu jsou na univerzitním facebooku. Najdete se? Označte se!

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět