Univerzita představila svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2016

1. 06. 2016

Ve dnech 12. - 15. května se konal v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v Holešovicích 22. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2016. Univerzita Pardubice se veletrhu účastnila tradičně prostřednictvím společného veletržního stánku s dalšími českými vysokými školami.

Univerzita Pardubice patří mezi 15 nejvýznamnějších vydavatelů knih vysokých škol, univerzit a ústředních státních institucí na našem území podle počtu vydaných titulů v roce 2015, a tak nemohla na tradičním veletrhu Svět knihy chybět. Letošním čestným hostem veletrhu byly severské země. Pestrý program připravilo velvyslanectví Dánska, Finska, Norska a Švédska společně s kulturním institutem Skandinávský dům, z.s. 

K vidění byly především knihy Fakulty filozofické

Univerzita Pardubice vystavovala a nabízela k prodeji desítky publikací, opět se jednalo zejména o výběr z produkce Fakulty filozofické. Z novinek můžeme jmenovat například odbornou knihu Adriany Sychrové Pedagogické aspekty náhradní rodinné péče, dále odbornou knihu (Re)socializace v rané péči Zdenky Šándorové, Sedm statečných a spol. Próza psaná ženami v kontextu současné české literární kultury editorů Ivo Říhy a Jiřího Studeného, Jiný Conrad. Eseje o literární kultuře Petra Posledního či Poezie slovinského expresionismu Aleše Kozára.

Některé vydané publikace je možné číst elektronicky

Na letošním veletrhu Vydavatelství Univerzity Pardubice prodalo o 26 % více publikací oproti loňskému roku. Většina publikací (71 %), které univerzita vydává, však není určena k prodeji. Většinou se jedná o sborníky, periodika a projektové výstupy. Některé z nich však univerzita zpřístupňuje elektronicky prostřednictvím https://e-shop.upce.cz. Zde jsou ve formátu pdf veřejnosti k dispozici ke stažení zdarma. V současné době je takto odborné i laické veřejnosti k dispozici již 88 titulů. 

Ing. Ivo Holava
Vydavatelství Univerzity Pardubice


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět