Univerzita se představila na vzdělávacích veletrzích doma i v zahraničí

8. 02. 2016

Účastí na veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2016, který probíhal ve dnech 26. a 27. ledna na pražském výstavišti v Letňanech, uzavřela univerzita celou sérii podzimních prezentací na vzdělávacích veletrzích. S nabídkou studijních programů a oborů oslovovala řadu studentů nejen doma, ale i v zahraničí.

Svou cestu s prezentací široké škály studijních programů a oborů od přírodních a technických věd přes společenské vědy až po zdravotnické i umělecké zahájila univerzita na Slovensku tradiční účastí na veletrhu AKADÉMIA v Bratislavě. V říjnu (6. až 8. října) sem Fakultu chemicko-technologickou, která se veletrhu účastnila již počtrnácté v řadě, doprovodila také Dopravní fakulta Jana Pernera.

Druhou zastávkou byl Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS NITRA 2015 (14. až 15. října), kterého se univerzita účastnila podruhé. 

V Česku se univerzita tradičně představila na veletrhu GAUDEAMUS BRNO 2015 (3. až 6. listopadu) a koncem ledna (26. a 27. ledna) se o možnostech vysokoškolského studia v Pardubicích dozvěděli i studenti z Prahy a okolí na veletrhu GAUDEAMUS PRAHA 2016.

Na všech stáncích získali zájemci podrobné informace o možnostech studia a přijímacím řízení pro příští akademický rok 2016/2017. Mohli se zeptat na cokoliv, co je ohledně studia zajímá, a také si odnést nejrůznější písemné materiály, které jim později pomohou při vyplňování přihlášek ke studiu. 

Univerzita zavítala na veletrhy do Brazílie i do asijských měst

Spolu s dalšími českými univerzitami se naše univerzita zapojila do projektu s názvem „Study in the Czech Republic“ a představuje se na nejrůznějších zahraničních veletrzích, kde informuje tamní studenty o nabídce studijních programů v angličtině. V polovině září se zástupci Univerzity Pardubice ocitli v BRAZÍLII na sérii veletrhů EduExpo: veletrh v Belo Horizonte (15. září), veletrh v hlavním městě Brasília (17. září) i v Sao Paulu (19. až 20. září). Zástupci univerzity se vydali také do Asie – konkrétně na TCHAJ-WAN, kde se ve městech Taipei a Tainan konal již 14. ročník veletrhu „European Education Fare Taiwan 2015“ (16. až 18. října), na němž se tamním studentům představilo více než sto vysokých škol a univerzit z 11 zemí Evropské unie včetně Česka. O týden později se Univerzita Pardubice zařadila mezi vystavovatele 16. ročníku veletrhu „CHINA EDUCATION EXPO“ (24. října až 1. listopadu), který probíhal ve vyhlášených čínských městech Peking, Chengdu, Guangzhou a Šanghai. Podzimní prezentaci na zahraničních veletrzích uzavřela univerzita účastí na virtuálním veletrhu v INDII (26. až 29. listopadu), kde se prezentovala vlastním microwebem a návštěvníci se mohli zúčastnit speciálních webinářů. 

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa
ve spolupráci s Oddělením pro rozvoj a mezinárodní vztahy UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět