Zájemci o studium navštívili univerzitu. Letos vybírají z 63 studijních programů

25. 01. 2016

V uplynulých dnech přivítaly fakulty stovky studentů, kteří se zajímali o jednotlivé studijní obory. Dny otevřených dveří odstartovaly tradičně začátkem ledna a umožnily zájemcům zorientovat se v široké škále studijních oborů. Zatím mají studenti ještě čas přemýšlet, kterou fakultu vyberou, přihlášky musí odeslat většinou až v březnu.

První uchazeči o studium na univerzitě se objevili v pátek 7. ledna, a to na Fakultě zdravotnických studií. V následujících lednových dnech jejich cesta vedla také na dalších pět fakult v univerzitním kampusu v Polabinách. Zájemci o technické vzdělání mají šanci podívat se do Pardubic ještě také v pátek 5. února, kdy se mohou porozhlédnout po Fakultě elektrotechniky a informatiky.

V akademickém roce 2016/2017 jim univerzita na sedmi fakultách nabízí celkem 63 studijních programů se 118 studijními obory. Hlásit se mohou zájemci jak do bakalářského, magisterského, tak doktorského studia. Středoškoláků přitom univerzita přijme více než tři a půl tisíce. Ti mohou vybírat z 51 oborů ve 26 studijních programech.

Prohlídka kampusu i fakult

Seznámit se s nabídkou jednotlivých oborů, získat informace o studiu, které pomohou při rozhodování, na jakou školu podat nakonec přihlášku, nebo se poinformovat o studijních předpokladech, které musí uchazeči splnit, aby byli přijati, i průběh přijímacího řízení a podoba zkoušek. Především tyto informace, stejně jako možnosti budoucího uplatnění absolventa zajímaly uchazeče nejvíce.

Kromě toho zájemci nahlédli také do speciálních laboratoří a moderních učeben a poslucháren a navštívili i knihovnu, vysokoškolské koleje s menzou nebo tělovýchovný areál. Seznámili se tak s moderním univerzitním areálem a možná svým budoucím působištěm na několik příštích let, pokud se stanou studenty Univerzity Pardubice.

Zjistit informace o fakultě lze i z pohodlí domova

Ten, kdo nevyužil nabídky navštívit některou z fakult během ledna (února) může potřebné informace zjistit také na webu univerzity a všech sedmi fakult. Ještě jednodušší to budou mít ti, kteří se zaregistrují k odběru informací formou tzv. elektronického infoservisu. Nejenže všechny potřebné informace dostanou pohodlně do svého e-mailu a navíc zcela zdarma, ale především budou včas informováni o všech novinkách i zajímavostech, které jim pomůžou při konečném rozhodování pro podání přihlášky. Navíc každý stý zaregistrovaný dostane od univerzity malý dárek.

Další dotazy uchazečů zodpoví i pracovníci jednotlivých studijních oddělení a informačních poradenských center fakult.

Termíny pro podání přihlášek se blíží, nejdříve je sbírá Fakulta zdravotnických studií

Fakulta zdravotnických studií

Fakulta chemicko-technologická

Dopravní fakulta Jana Pernera

Fakulta restaurování v Litomyšli

Fakulta ekonomicko-správní

Fakulta filozofická

Fakulta elektrotechniky a informatiky

29. února

31. března

15. března

13. května

15. března

31. března

Některé fakulty zájemce připraví rovnou na přijímačky

Před samotnými přijímačkami mají uchazeči možnost připravit se na ně přímo na vybraných fakultách. S přípravou se zájemcům rozhodla pomoci třeba Fakulta ekonomicko-správní, která již v soboty 30. ledna zahajuje dlouhodobý přípravný kurz z matematiky. Komu se časově nehodí, může využít nabídky víkendového kurzu pořádaného od 9. dubna. Také Fakulta filozofická myslí na své uchazeče o studium a otevírá pro ně přípravný kurz z angličtiny nebo z humanitních studií

Studenti přijatí ke studiu na některé z fakult Univerzity Pardubice se pak na začátku akademického roku mohou těšit na speciální seznamovací i vzdělávací kurzy. Pomohou jim nejen lépe se zorientovat v novém prostředí, ale i zvládnout některé předměty v prvních měsících vlastního vysokoškolského studia. Na Dopravní fakultě Jana Pernera se tak noví vysokoškoláci mohou hlásit do kurzu matematiky a fyziky, na Fakultě restaurování absolvují úvodní plenérový kurz, kurz chemie pro své studenty organizuje Fakulta chemicko-technologická nebo úvodní zahajovací setkání Fakulty ekonomicko-správní.

Mgr. Zuzana Paulusová