Univerzita vzpomíná na Václava Havla. U jeho Lavičky

5. 10. 2016

Ve středu 5. října by oslavil 80. narozeniny první český prezident Václav Havel. Vzpomenout na něj, jeho život, činy i samotnou osobnost můžete i vy. Stačí se stavit v univerzitním kampusu u Lavičky Václava Havla. Můžete tu chvíli jen tak posedět, zavzpomínat, ale také můžete nechat vzkaz v naší knize.

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

Poprvé navštívil Václav Havel Pardubice koncem ledna roku 1990, znovu se vrátil v prosinci 1996 a v dubnu 2001 přijel na Univerzitu Pardubice, kde besedoval se studenty a pedagogy o vstupu do Evropské unie. Univerzitní aula tehdy doslova praskala ve všech. Vzpomínka na prvního polistopadového prezidenta žije na Univerzitě Pardubice ale dodnes. A to díky Lavičce Václava Havla, která připomíná ideály i životní postoje Václava Havla. Od loňského listopadu tak na ní můžete posedět, číst si nebo diskutovat s kolegy.

Odkaz Václava Havla

Na Václava Havla jsme zavzpomínali už v pátek 30. září při evropské Noci vědců. Lavička Václava Havla ožila koncerty i autorským čtením studentů i akademiků Fakulty filozofické. Ti svojí autorskou tvorbou připomněli, že Václav Havel nebyl jen českým prezidentem, ale i významným dramatikem a esejistou. Svou poslední básní na něj vzpomněla především mladá talentovaná básnířka a studentka Aneta Plšková.

Lavička STAGE v listopadu znovu ožije

Posledním pátečním zářijovým večerem univerzita a její studenti i pedagogové z Fakulty filozofické založili tradici kulturních a autorských akcí právě na Lavičce Václava Havla – Lavička STAGE. Na jejich pokračování se můžete těšit už v listopadu, kdy si připomeneme zpřístupnění Lavičky Václava Havla, zavzpomínáme na jeho osobnost a přečteme si také jednu z jeho her. Více informací již brzy na webu univerzity.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět