Nový stánek Univerzity Pardubice se na veletrhu Gaudeamus hodně líbil

10. 11. 2017

Letošní veletrh Gaudeamus v Brně byl pro Univerzitu Pardubice velmi úspěšný. Mezi stovkami dalších vystavovatelů zaujal její nový stánek, inovované tiskoviny i celý, nově oblečený a perfektně informovaný univerzitní tým a současně se středoškolákům a uchazečům o studium představila s novou přednáškou. Za skvělou přípravu, odvedenou práci na stánku a poskytování detailních informací ke studiu si od hodnotitelů vysloužila krásné 3. místo.

Červená, to je barva Univerzity Pardubice, a tak se celý stánek zahalil právě do ní. Ústředním motivem se stala hlavní stage, na níž uchazeči o studium mohli prostřednictvím virtuální reality vstoupit nejen do kampusu Univerzity Pardubice a do prostor Fakulty elektrotechniky a informatiky, ale také si zahráli různé hry a podívali se na různá místa. „Samotného organizátora naše virtuální realita naprosto uchvátila. Vyzkoušel ji a při toulkách islandskou přírodou narazil dokonce na jednu jeskyni, kterou před časem skutečně navštívil. A nadšený byl i z našeho kampusu, který si mohl projít přímo v Brně,“ komentovala hlavní inovaci stánku Mgr. Ivana Švecová z Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice. Velkou pozornost ale budily i modely Fakulty zdravotnických studií, díky kterým se kolemjdoucí zastavovali u našeho stánku, i když to třeba původně neměli ani v plánu. Ocitli se tak v kůži těhotné ženy, muži si vyzkoušeli, jaké to je mít prsa, a ženy zase penis. Ale především díky nim zjistili, jak důležitou roli hraje prevence v oblasti zdraví, a co všechno se dá u nás v Polabí studovat.

Pojďte studovat k nám do Pardubic

Po čtyři dny univerzitní tým složený ze studentů i zástupců jednotlivých fakult podával na stánku informace o studiu na všech sedmi fakultách naší univerzity. Vysvětloval, co se u nás dá studovat, jaké jsou možnosti, kam berou bez přijímaček, ale s přihlédnutím k výsledkům ze střední školy, a kam je nutné složit talentové zkoušky či splnit fyzické testy. Pultíky byly v obležení maturantů i mladších studentů hned od úterý 31. října a tlak nepolevil až do pátku 3. listopadu, kdy se brány veletrhu Gaudeamus zavřely. Za čtyři dny ho navštívilo neuvěřitelných třicet tisíc zájemců.

„Především za ten perfektní výkon, odhodlání a plné nasazení si náš tým odnesl odměnu v podobě třetího místa v boji o nejlepší stánek veletrhu Gaudeamus. Bodovali jsme mezi 303 vystavovateli a je skvělé, že jsme se vrátili na stupně vítězů. Gratuluji nám všem ke skvělému výsledku,“ dodala Iva Švecová.

Inovovaná byla také letos přednáška o Univerzitě Pardubice určená uchazečům o studium. Kromě nabídky oborů a přiblížení budoucí kariéry našich absolventů se zájemci mohli podívat přímo do našeho kampusu, zjistit, že všechno je tady opravdu blízko a poslechnout si reakce našich současných studentů. A nechali jsme je nahlédnout také do života našich studentů, jak tráví volný čas, s jakými zážitky se vracejí z Erasmus pobytů nebo jaké mají zkušenosti s bydlením na kolejích.

Čeká nás ještě veletrh v Praze

Kromě Brna se také jedna z našich sedmi fakult – Fakulta chemicko-technologická – představila i na veletrhu Akadémia v Bratislavě, kam jezdí již několik let. Studenti ze Slovenska totiž patří k té početnější skupině zahraničních studentů, kteří na fakultě studují. U stánku se tak zajímali nejvíce o speciální chemicko-biologické obory, o farmakochemii a medicinální materiály, ale také o studium na ostatních fakultách – zejména Fakultě zdravotnických studií a Fakultě elektrotechniky a informatiky.

Poinformovat se o nabídce oborů nejen na těchto dvou, ale na všech sedmi našich fakultách, budou mít studenti znovu ještě na konci ledna, kdy univerzitní tým vyrazí ještě na veletrh Gaudeamus do Prahy. Od 23. do 25. ledna tu bude poskytovat informace o studiu a odpovídat na nejrůznější dotazy uchazečů o studium. Popovídají si tu především se současnými studenty z jednotlivých fakult, dozvědí se vše potřebné o studijní nabídce, o studijním životě i volnočasových aktivitách, které pardubický kampusu nabízí. A podívají se i na webové stránky speciálně určené uchazečům o studium www.evolupce.cz, kde mohou brouzdat a vybírat svůj vysněný obor už teď.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět