Máš vybraný svůj obor a poslanou přihlášku ke studiu? Termíny se blíží!

27. 02. 2017

První ze sedmi fakult Univerzity Pardubice – Fakulta zdravotnických studií – uzavřela na konci února přijímání přihlášek do bakalářského studia. Ostatní fakulty ji budou postupně následovat. Nejčastěji v průběhu března. Na rozmýšlení a váhání tak už nezbývá čas. Podej si svou přihlášku a přijď studovat do Pardubic.

Poslední šance poslat přihlášku na některou z šesti dalších fakult bude možné ještě v březnu a dubnu. Na umělecké obory Fakulty restaurování v Litomyšli dokonce až do poloviny května:

Fakulta zdravotnických studií:           

Fakulta ekonomicko-správní:

Fakulta filozofická:                           

Fakulta chemicko-technologicky       

Fakulta elektrotechniky a informatiky:

Dopravní fakulta Jana Pernera:

Fakulta restaurování:    

do 28. 2.

do 15. 3.

do 31. 3.

do 31. 3.

do 31. 3.

do 30. 4.

do 19. 5.

přijímací zkouška

bez přijímací zkoušky

přijímací zkouška

bez přijímací zkoušky

bez přijímací zkoušky

bez přijímací zkoušky

přijímací zkouška

Najdi si svůj vysněný obor

Své budoucí zaměření můžeš momentálně vybírat z více než 60 studijních programů a téměř 140 studijních oborů. Jen v bakalářském studiu ti 7 fakult nabízí na padesát studijních oborů, další pak v navazujícím magisterském a doktorském studiu. Vybírat mezi nimi můžeš na speciální webové stránce www.evolupce.cz, kde nalezneš řadu užitečných informací. Zorientuješ se ve studijní nabídce, vyhledáš si svůj vysněný obor a zjistíš si o něm základní informace.

Buď součástí EVOLUPCE

Navíc se můžeš zaregistrovat k odběru elektronického infoservisu zdarma a získáš důležité informace k podání přihlášky, k přípravným kurzům, vlastnímu přijímacímu řízení i zahájení vysokoškolského studia pohodlně „virtuálně“ přímo z domu. Dozvíš se důležité termíny i zajímavosti života vysokoškoláka na Univerzitě Pardubice a v Pardubicích. Život v kampusu můžeš omrknout i na webu nebo si o něm přečti v našem e-Zpravodaji. Pojď studovat do Pardubic, ocitneš se v kampusu i ve městě, kde je vše na dosah a blízko.

Pečlivý výběr oboru se vyplatí

Při výběru toho správného oboru, nepodléhej líbivým názvům oborů, prostuduj si pečlivě nabídku oborů a obsah studia a předmětů jednotlivých oborů a fakult. Nezapomínej ani na svůj zájem či uplatnitelnost na trhu práce. Dobrá zpráva je, že málokterý z našich absolventů hledá práci delší dobu. Dny otevřených dveří už máme letos sice za sebou, ale pomoct ti mohou třeba tví kamarádi a známí. Zeptej se jich na reference a zkušenosti, studentský život ještě teď. Řeknou ti, jak to chodí a jak se jim na škole líbí. Nebo sleduj akce fakult a přijeď se podívat.

Šance na přijetí jsou různé

U některých oborů se šance na přijetí může snížit, protože počet podaných přihlášek výrazně převyšuje počet přijatých uchazečů. S tím musí počítat například uchazeči o obor Anglický jazyk pro odbornou praxi (265/40) či obor Anglický jazyk – specializace v pedagogice (173/40) na Fakultě filozofické. Přetlak hlásí také obor Dopravní management, marketing a logistika na Dopravní fakultě Jana Pernera (377/85) či dva zdravotnické obory na Fakultě zdravotnických studií – Zdravotní laborant (272/70) a Všeobecná sestra (345/90).

Vloni lákaly ekonomika, management či informační technologie

Nejvíce přihlášek vloni obdržela trojice oborů Fakulty ekonomicko-správní, a sice Ekonomika a provoz podniku, Management podniku a Veřejná ekonomika a správa. Dále také Dopravní management, marketing a logistika, který nabízí Dopravní fakulta Jana Pernera, či Informační technologie na Fakultě elektrotechniky a informatiky. Stojí tedy za to popřemýšlet o případné konkurenci vrstevníků na vybraném oboru. Volbu mnohdy ovlivňuje i aktuální dění a své ratolesti se tím „správným“ směrem snaží orientovat i rodiče.

Pardubice zaujmou: studium, stáže, výjezdy i studentský život

Univerzita Pardubice patří mezi školy s dobrým zázemím pro studium i volnočasové aktivity. Již během studia můžeš pracovat na atraktivních projektech, které poskytují zajímavé výsledky. Část studia můžeš strávit na jiné vysoké škole v zahraničí, nabízí se nejrůznější stáže a můžeš se stát i průvodcem zahraničního studenta u nás. Většina našich budov sídlí v jednom areálu a vše je tak velmi blízko. Naše objekty jsou buď nové, nebo opravené a všechny jsou moderně vybavené. A máme i Lavičku Václava Havla. Pardubice jsou městem, které zcela jistě uspokojí různé zájmy mladých lidí. Nevěříš? Přihlas se k nám a zjisti to!

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět