Univerzita Pardubice prodala na veletrhu Svět knihy Praha 2017 desítky knih

29. 05. 2017

Deset vydavatelství z řad českých vysokých škol se letos opět domluvilo na prezentaci prostřednictvím společného výstavního stánku. A tak se Univerzita Pardubice ve dnech 11. až 14. května opět účastnila 23. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2017. Letos bylo na stánku živo. Návštěvou a povídáním o své knize ho zpestřil jeden z autorů docent Oldřich Kašpar z Fakulty filozofické.

Naše vydavatelství mělo k dispozici dva výstavní panely, ve kterých umístilo padesátku knižních titulů zejména z produkce Fakulty filozofické, třemi knihami byla zastoupena Fakulta zdravotnických studií a dvě publikace reprezentovaly Fakultu restaurování. Zájemci tak měli z čeho vybírat.

Jízda červeným sporťákem

Letos naši expozici zpestřila beseda s akademikem docentem Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické, který přítomným velice vtipným a poutavým vyprávěním přiblížil obsah své knihy O červeném sporťáku a jiné současné pověsti a fámy z Mexika. Od samého počátku vyprávění posluchačům tuhla krev v žilách, když se vciťovali do reality obsahu jednotlivých příběhů. Od samého počátku tento akademický prostor ovládli duchové, většinou před nedávnem tragicky zemřelých osob, aby nás, dosud živé shluky organické hmoty kontaktovali ve spánku či za plné bdělosti v různých budovách, na různých místech městských čtvrtí či venku v přírodě, za jízdy automobilem nebo autobusem.

Mrazivé setkání se smrtí

Náš veletržní stánek navštívila smrt. Smrt, která před určitým časem ukončila životy jedincům, kteří na ni nebyli ještě připravení – dětem, ženám, mužům, kteří se ocitli v nesprávnou dobu na nesprávném místě… Jejich duše stále nenašly klid a smíření, stále mají nutkání procházet branou záhrobí do naší dimenze, do našeho časoprostoru s cílem kontaktovat nás „živé“. Po velice intenzivním, zajímavém vyprávění se docent Kašpar ujal pera a podepisoval svou knihu všem, kteří si ji zakoupili „pro sebe na doma“, „na večer před spaním “ či „na Vánoce“ pro své blízké nebo známé.

Prodalo se více než čtyřicet knih

Z vystavených knih naší univerzity byl dále největší zájem o novinky Historici mezi vědou a vědní politikou Jaroslava Pánka a Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem Heleny Pálové. Celkem se prodalo velice pěkných 43 ks publikací za téměř osm tisíc korun českých.

Letošní 23. ročník veletrhu Svět knihy navštívilo podle údajů organizátora 44 tisíc návštěvníků a zúčastnilo se ho 396 vystavovatelů z 31 zemí. Témata knižního veletrhu v nadcházejícím roce 2018 budou samozřejmě ve znamení „osmičkových roků“, tedy ve znamení významných výročí v dějinách českých zemí.

Ing. Ivo Holava
Vydavatelství Univerzity Pardubice


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět