Na veletrhu Gaudeamus jsme opět bodovali. Šance navštívit náš kampus stále je

2. 02. 2018

I naše univerzita se na konci ledna představila na veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Praze. Po tři dny tu informovala o svých studijních programech a oborech i výhodách studentského života. Zájemci tak buď přímo na univerzitním stánku, nebo při speciální přednášce zjistili, jak se stát součástí pardubické „EVOLUPCE“. Červený stánek Univerzity Pardubice totiž rozhodně nemohli minout.

„V letošním roce prodloužili organizátoři pražský Gaudeamus poprvé na tři dny, a tak jsme si mohli pochvalovat vysokou návštěvnost a zájem studentů i pedagogických poradců. Pražský Gaudeamus navštěvují spíše studenti třetích ročníků, a to kvůli výběru seminářů na gymnáziu, nebo již rozhodnutí studenti, kteří si chtějí svůj výběr potvrdit a ověřit si podrobnosti. Naše univerzita ale mnohým z nich jistě zamotala hlavu svou nabídkou oborů a studijních programů,“ pochvalovala si účast na veletrhu v Praze Mgr. Ivana Švecová. Branami pražského veletrhu totiž prošlo během tří dnů necelých 11 tisíc zájemců.

Červený stánek lákal k návštěvě už z dálky

U červeného stánku Univerzity Pardubice, který se nacházel na hlavní ulici veletrhu, se totiž v dopoledních hodinách nedalo téměř vůbec hnout. Stejně naplněné bylo i auditorium během našich univerzitních přednášek. „Univerzita Pardubice se letos nově představila i v doprovodném programu přednášek. Každý den si tak návštěvníci veletrhu vyslechli speciální 30minutovou přednášku, díky níž zjistili více nejen o studentském životě v Pardubicích, ale třeba i to, proč si svůj obor na Univerzitě Pardubice vybrali někteří současní studenti,“ doplnila Ivana Švecová, kterou těšil zájem ze strany studentů, a to i díky těmto přednáškám. Na to, jak se studuje v Pardubicích, se pak zájemci mohli zeptat našich dalších studentů přímo na stánku. Ti jim nejen zodpověděli dotazy týkající se studia a konkrétního oboru na všech sedmi fakultách, ale přidali rady týkající se výběru oboru a vysvětlili, jak to v Pardubicích chodí. Prostřednictvím virtuální reality se mohli podívat do našeho kampusu a na fakulty nebo si v rámci sekce vědy pro život vyzkoušeli některé zajímavé zdravotnické modely.

Univerzita opět zaujala svou expozicí

To, že tým přijel, po velmi úspěšném veletrhu Gaudeamus Brno, dobře naladěn a vybaven informacemi i do Prahy, svědčí i krásné umístění v soutěži o nejlepší expozici veletrhu Gaudeamus. Hodnocení provedla nezávislá komise složená ze studentů Vyšší odborné školy herecké a studentů nominovaných soutěžícími vystavovateli pod vedením pedagoga VOŠ herecké. Přihlášené expozice byly hodnoceny první dva dny veletrhu, podle osmi kritérií. Je velmi potěšující, že naše Univerzita Pardubice může směle konkurovat stánkům velkých univerzit, jako je České vysoké učení technické (1.) nebo Karlova univerzita (3.), které stanuly na pomyslných stupních vítězů spolu s University of New York in Prague (2.). Univerzita Pardubice totiž velmi těsně uzavírala čtveřici nejlepších stánků letošního veletrhu v Praze.

Šance podívat se k nám do Pardubic ještě je!

Setkat se se současnými studenty z jednotlivých fakult a dozvědět se vše potřebné o studijní nabídce a nezbytném studentském životě i volnočasových aktivitách, které pardubický vysokoškolský kampus nabízí, mohou zájemci ještě do poloviny února. Ještě stále jsou tu DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, kde kromě řady informací získáte i detailní informace k přijímacím zkouškám včetně vzorových testů. Ve středu 7. února otevírá své brány znovu Fakulta chemicko-technologická, ve čtvrtek 8. února a v sobotu 17. února se můžete vydat na Fakultu filozofickou a v sobotu 10. 2. se ještě otevírá Fakulta ekonomicko-správní. Zažij evoluci na Univerzitě Pardubice a buď součástí #EVOLUPCE

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět