Univerzitní derby: Vítězství si odnáší hokejisté z Hradce Králové

15. 12. 2018

Letošní derby mezi Univerzitou Pardubice a Univerzitou Hradec Králové vyhráli hostující hokejisté. V pátém ročníku vzájemných utkání zvítězili ve čtvrtek večer 6:2. Úvodní vhazování na ledě pardubické ČSOB Pojišťovna ARENY provedli zástupci obou univerzit a zápas sledovaly téměř tři tisíce fanoušků.

„Letos jsme chtěli vyhrát. K utkání jsme nominovali dvacítku hráčů, mezi kterými byli zástupci většiny fakult Univerzity Pardubice. Týmu jsem kromě vítězství přál zdraví, žádné zranění a dobrý pocit ze hry,“ řekl trenér týmu Univerzity Pardubice Mgr. Petr Filip z katedry tělovýchovy a sportu.

V dlouhodobém skóre dnešní výhra znamená pro Univerzitu Hradec Králové další bod. Sportovní univerzitní reprezentaci, kterou tvoří podle regulí pouze studenti, totiž posouvá v poměru vzájemných zápasů na 4:1.

Tým Univerzity Pardubice dnes jako kapitán vedl Roman Janoušek. „Univerzita Pardubice nemá jako oborový předmět tělesnou výchovu. Proti budoucím tělocvikářům z Hradce Králové tak dnes utkání odehráli chemici, filozofové, dopraváci, zdravotníci či ekonomové,“ dodal kouč Petr Filip.

Do arény přišlo studentským hokejistům obou univerzit fandit několik tisíc spolužáků, akademiků i dalších fanoušků ledního hokeje.

Mgr. Martina Macková

externí redaktorka