Prezident jmenoval nové profesory. Mezi nimi i jednu z Univerzity Pardubice

6. 01. 2017

Z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové převzalo ještě před koncem roku jmenovací dekret 55 nových profesorů a profesorek českých vysokých škol, kteří byli jmenováni prezidentem republiky. Byla mezi nimi i profesorka Jaromíra Chýlková z Fakulty chemicko-technologické.

Profesorka Chýlková byla jmenována pro obor Chemie a technologie ochrany životního prostředí. Řízení ke jmenování profesorem absolvovala úspěšně na Vysokém učení technickém v Brně. Jeho vědecká rada návrh na její jmenování profesorkou doporučila a rektor VUT jej předložil ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Prezident republiky dekrety novým profesorům podepsal 2. prosince 2016. Nově jmenovaným profesorům je posléze předala v pondělí 19. prosince v Karolinu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Profesorka Chýlková působí na Ústavu environmentálního a chemického inženýrství Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, jako zástupce vedoucího ústavu a vedoucí oddělení ochrany životního prostředí.

Ing. Valerie Wágnerová
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět