Veslaři Univerzity Pardubice na osmách v Brně

14. 11. 2018

V Brně na řece Svratce proběhlo třetí říjnový víkend poslední kolo nultého ročníku Poháru univerzit ve veslování. Veslaři Univerzity Pardubice se zúčastnili všech tří kol. Vítězství poháru patří pro letošní rok Univerzitě Karlově.

V pátek 19. října se uskutečnil IV. ročník závodu OSMY BRNO v novodobé historii, který získává na stále větší oblibě. Jedná se o duel osmiveslic složených ze studentů dvou největších brněnských univerzit, který navazuje na rok 1937, kdy posádky těchto škol soupeřily poprvé. Již počtvrté od roku 2015 se tak na řece Svratce utkaly osmy Vysokého učení technického v Brně a Masarykovy univerzity.

Závody pokračovaly i v sobotu, kdy na Svratce závodily univerzitní čtyřky s kormidelníkem a po nich i osmiveslice. Veslaři Univerzity Pardubice nejeli vůbec špatně. V závodě čtyřek s kormidelníkem jim těsně unikly finálové jízdy. Na osmě s kormidelníkem ve složení Fišer, Jelínek, Němec, Král, Bílek, Slovák, Halík, Pálková a kormidelnice Dytrychová, sváděli vyrovnané souboje. V rozhodující jízdě s Karlovou univerzitou sice podlehly zkušenějším závodníkům, ale šlo o napínavou podívanou, která se rozhodovala až v poslední zatáčce, kde měli více sil studenti pražské univerzity. Těchto závodů se zúčastnili také veslaři z Szechenyi Istvan University Győr, kteří si do Maďarska odvezli dvě vítězství. Úspěšný den se jim podařilo korunovat triumfy v obou mužských disciplínách. Veslaři naší univerzity skončili v závodě osem s kormidelníkem na čtvrtém místě.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém souboru. Na stránkách OSMY BRNO najdete podrobnější zprávu ze sobotních závodů.