Volejbalový turnaj zaměstnanců vyhrálo družstvo rektorátu

2. 02. 2019

Tradiční volejbalový turnaj odehráli zaměstnanci Univerzity Pardubice na konci ledna. Sportovní nadšenci se sešli, aby opět po roce změřili své síly na volejbalových kurtech. Účast byla bohužel nižší než v minulých letech, protože se přihlásilo pouze pět družstev, ale na atraktivitě jednotlivých zápasů to neubralo.

Hrálo se podle platných pravidel volejbalu systémem „každý s každým“ na dva vítězné sety do 25 bodů, se zkráceným třetím setem, takže každé družstvo odehrálo čtyři zápasy.  Na správný průběh dohlíželi rozhodčí nominovaní volejbalovým svazem, pan Slezák a Sobotka.

Zápas, který rozhodl o prvním místě v turnaji, byl do poslední chvíle dramatický. Boj mezi družstvy rektorátu a Fakultou chemicko-technologickou dotáhl do vítězného konce rektorát a získal putovní pohár pro tento rok. Na druhém místě skončila FChT, třetí bylo smíšené družstvo, které hrálo mimo soutěž a nebodovalo do soutěže o Standartu rektora, čtvrté místo obsadila Dopravní fakulta Jana Pernera a pátá byla Fakulta restaurování.

Celý turnaj probíhal v pohodové atmosféře, všichni si dobře zahráli a užili si příjemné sportovní odpoledne.

Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme  za účast.

Mgr. Ivana Molková
Katedra tělovýchovy a sportu UPa