Kurzy radí studentům, jak uspět ve výběrovém řízení

9. 12. 2014

Ve čtvrtek 4. prosince se uskutečnil další z tréninkových kurzů, které pořádá Kariérní centrum Univerzity Pardubice. Součástí byla přednáška s názvem “Jak nenaštvat personalistu” Mgr. Markéty Pešťákové a setkání s potenciálními zaměstnavateli. Do konce roku chystá centrum ještě čtveřici podobných kurzů, také ty poradí studentům, jak zvýšit své šance ve výběrových řízeních.

V úterý 9. a ve čtvrtek 11. prosince od čtrnácti hodin se v historické budově na náměstí Československých legií uskuteční trénink tzv. měkkých dovedností. Ty jsou důležitou součástí odborné způsobilosti a sehrávají významnou roli při výběrových řízeních. Přednášet bude Mgr. Jana Davidová, redaktorka Českého rozhlasu Pardubice. Další týden, 16. a 18. prosince od třinácti hodin, dostanou studenti příležitost vyzkoušet si kompletní výběrové řízení v simulovaném assessment centru, které povede Mgr. Markéta Pešťáková. Právě úspěch v obávaném assessment centru bývá v současné době při hledání pracovní pozice rozhodující. Kurzy jsou určeny studentům a jsou zdarma.

Setkání s potenciálními zaměstnavateli

Akce „Jobs start“, která proběhla 2. a 4. prosince, studentům umožnila přímé setkání s pracovníky personálních oddělení několika zaměstnavatelů z různých oborů. Na univerzitu zavítali zástupci soukromých i veřejně-správních podniků. Kromě TPCA – Toyota Peugeot Citroen Automobile, s.r.o., byly přítomny i HR pracovnice z bankovního sektoru UniCredit Bank, a.s., zástupkyně společnosti Erwin Junker Grinding Technology, a.s. – ze strojírenské výroby a také e-Brány. Pozvání přijal i ředitel z Krajského úřadu Pardubického kraje Ing. Jaroslav Folprecht.

Sebeprezentace jako klíč úspěchu

Podle personalistky magistry Pešťákové by měl do výběrového řízení nastoupit takový uchazeč, který sám sebe umí patřičně sebeprezentovat. “Sebeprezentace je sociální dovednost, která se dá naučit. Například video tréninkem nebo psychosociálními a sebezkušenostními aktivitami, které účastníky učí vnímat své komunikační strategie či neverbální komunikaci,” přiblížila magistra Pešťáková.

Formální náležitosti curriculum vitae

Kromě praktických nácviků měli studenti také příležitost zeptat se kvalifikovaných odborníků, jak co nejefektivněji sestavit svůj životopis. „Přestože člověk o náležitostech CV slýchá ze všech stran, dozvěděla jsme se zase nové informace, které mi pomohou můj životopis ještě zlepšit,” uvedla Lenka Šimůnková, která je studentkou třetího ročníku Fakulty ekonomicko-správní.

Kariérní centrum pro studenty připravuje další běh bilanční diagnostiky během ledna a února 2015. Budou také zahájeny kurzy zaměřené na podporu zahájení podnikání. Chystají se i další akce. Proto studentům doporučujeme sledovat kariérní centrum na studentském intranetu, kde jsou umístěny vždy aktuální nabídky kurzů a tréninků.

Jan Bílek
Studentský redaktor
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět