Europoslanec Petr Mach přednášel o vyrovnaném státním rozpočtu

10. 03. 2015

Ve čtvrtek 5. března zavítal na Univerzitu Pardubice europoslanec, ekonom a vysokoškolský pedagog Ing. Petr Mach, Ph.D. Na Dopravní fakultě Jana Pernera přednášel studentům na téma „Evropská unie a vyrovnaný státní rozpočet“.

Poslanec Evropského parlamentu Petr Mach vystoupil se svou přednáškou v rámci předmětu Makroekonomie a doprava, do kterého je zapsáno na 90 posluchačů. „Na akademické půdě by dle mého přesvědčení měly zaznít různé postoje a názory na danou problematiku, nikoliv jen jeden. Posluchači, kterým se tímto způsobem rozvíjí kritické myšlení, si poté mohou lépe vytvořit svůj vlastní úsudek a názor. Proto jsem rád, že prostřednictvím pana europoslance měli posluchači možnost slyšet nezprostředkované liberální názory na integraci Evropy a na současný stav fiskální politiky České republiky,“ říká k přednášce europoslance Petra Macha za organizátory Ing. Jiří Nožička, Ph.D., z Katedry dopravního managementu, marketingu a logistiky Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice a dodává: „Dotazy studentů se týkaly dalšího možného vývoje evropské integrace, slabin systému eurodotací a názorů pana europoslance na měnovou intervenci ČNB.“

Ještě před zahájením odborné přednášky se Petr Mach krátce setkal s rektorem Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslavem Ludwigem, CSc. a poté s děkanem dopravní fakulty doc. Ing. Ivo Drahotským, Ph.D. a společně se zástupci fakulty prodiskutovali aktuální otázky týkající se vazby dopravy a ekonomiky.

O přednášejícím

Český politik a ekonom Petr Mach se narodil v roce 1975. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde získal v roce 1999 inženýrský titul a v roce 2003 obhájil také disertační práci. V letech 2000 – 2008 přednášel na VŠE ekonomii, působil rovněž na Vysoké škole finanční a správní a dále na Vysoké škole ekonomie a managementu. V minulosti pracoval jako poradce prezidenta Václava Klause. V roce 2009 založil Stranu svobodných občanů, za kterou byl v květnu 2014 zvolen do Evropského parlamentu.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět