Čekáte miminko? Zajděte si na praktické přednášky Fakulty zdravotnických studií

22. 10. 2015

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice připravila na listopad a prosinec sérii kurzů předporodní přípravy. Cyklus zajímavých a užitečných přednášek je určen pro těhotné ženy, které se chtějí připravit na příchod svého potomka. V současné době jsou vypsány dva termíny.

Kurz se skládá vždy ze 4 lekcí, během kterých se ženy dozví mnoho informací a praktických rad, zaměřených na období těhotenství, porodu, šestinedělí a péče o novorozence. Na přednáškách nebudou chybět ani praktické ukázky manipulace s novorozencem a součástí je i možnost prohlídky porodního sálu Pardubické nemocnice.

Začínáme již 4. listopadu!

„Každá lekce zahrnuje řadu témat. V lekci věnované těhotenství budoucí maminky například zjistí, jaká vyšetření je dobré během těhotenství podstoupit, jak se vyživovat nebo kdy vyrazit do porodnice. Druhá lekce se zaměří na fáze porodu, úlohu partnera u porodu nebo na péči o sebe či novorozence v šestinedělí. Poslední dvě lekce přiblíží péči o novorozence, techniky kojení, základy resuscitace nebo šátkování miminek,“ popisuje obsah kurzu Mgr. Zuzana Škorničková z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Kurzy předporodní přípravy probíhají ve dvou termínech, od 4. listopadu a od 2. prosince, na Porodnicko-gynekologické klinice Pardubické nemocnice. Cena základního kurzu se 4 lekcemi je 800,- Kč. Navštívit je možné i jednotlivé lekce (200,- Kč/lekce).

Registrovat se můžete na e-mailu prednaskytehotenstvi@upce.cz nebo na telefonním čísle 739461207, kde získáte bližší informace o kurzech, nebo se můžete zeptat na to, co Vás zajímá. Podrobnosti a přehled jednotlivých lekcí najdete i na facebooku těchto kurzů.

Přečtěte si také rozhovor s porodní asistentkou Zuzanou Škorničkovou, která působí na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Mgr. Zuzana Paulusová