Jobs start pro studenty aneb Jak oslovit potenciálního zaměstnavatele

11. 05. 2015

Kariérní centrum Univerzity Pardubice pokračuje v pořádání seminářů pro studenty, které by je měly připravit na hledání vhodného pracovního místa. Další seminář, kde budou mít studenti možnost setkat se s personalisty významných firem a zjistit, jaké jsou požadavky k přijímacímu řízení u jednotlivých zaměstnavatelů, se koná v úterý 12. května.

Studenti se mohou setkat s personalisty z několika firem, oborově různě zaměřených. Seminář je určen zejména pro zájemce z řad studentů fakult elektrotechniky a informatiky, ekonomicko – správní, filozofické, chemicko-technologické a dopravní.

Personalisté poradí, jak se sebeprezentovat

Jednotliví zástupci a kvalifikovaní odborníci přibližně během patnácti minut představí svou firmu, pracovní pozice a jejich profil. Rovněž uchazeče o zaměstnání upozorní, na co by si měli dát při přijímacím řízení pozor a zároveň přednesou své požadavky na „ideálního“ kandidáta o konkrétní pozici.

 „Studenti mají jedinečnou možnost zeptat se pracovníků personálních oddělení na vše, co je v souvislosti s přijímacím pohovorem zajímá, např. jak strukturovat svůj životopis, motivační dopis a jak se prezentovat, aby potenciálního zaměstnavatele co nejvíce zaujali,“ říká Ing. arch. Iva Svobodová, organizátorka akce.

V historické budově Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií se představí společnost Panasonic Automotive Systém Czech, s.r.o., Pardubice, která se zaměřuje na výrobu elektrotechnických zařízení, dále RONAL CR, s.r.o., Pardubice, zabývající se výrobou hliníkových kol pro osobní a užitkové automobily, firma ERA, a.s., Pardubice, která vyvíjí, vyrábí a prodává pasivní systémy pro lokalizaci a identifikaci vzdušných cílů v civilním a obranném sektoru a také organizace KONEP – Koalice nevládek Pardubicka, o.s., Pardubice – zástupce z neziskového sektoru.

Seminář se koná v úterý 12. května v budově UNITu na náměstí Čs. legií ve druhém patře od 15 do 17 hodin a moderuje ho zkušená personalistka Mgr. Markéta Pešťáková.

Do semináře se můžete přihlásit prostřednictvím studentského intranetu, přes odkaz https://studenti.upce.cz/dalsi/karierni-centrum/kurzy.html.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět