Ekonom Vladimír Dlouhý diskutoval se studenty Univerzity Pardubice

6. 11. 2015

Z médií je poslední dobou velmi často slyšet, že česká ekonomika roste nejrychleji v Evropě. Tomuto i dalším aktuálním tématům české ekonomiky, politiky a hospodářství se ve své přednášce věnoval Vladimír Dlouhý, který koncem října přijel na Univerzitu Pardubice.

Ing. Vladimír Dlouhý, CSc., renomovaný ekonom, bývalý ministr hospodářství a průmyslu a obchodu, v současnosti prezident Hospodářské komory České republiky přijel na univerzitu na pozvání Ústavu ekonomických věd Fakulty ekonomicko-správní v pondělí 26. října 2015. V nové posluchárně zrekonstruované budovy EB, která byla zaplněná do posledního místa, vystoupil s přednáškou „Ekonomický růst ČR 2015 – nový evropský tygr?“.

Přednášející nešetřil vlastními názory

Ve svém vystoupení se zaměřil na komentování dat a souvislostí o hospodářském vývoji české ekonomiky, včetně představení vlastních názorů. „Přednáška byla rozhodně přínosem pro všechny studenty FES, protože si mohli poslechnout makroekonomické souvislosti a principy vysvětlené na konkrétních makroekonomických datech od renomovaného ekonoma,“ uvedl za organizátory přednášky Ing. Jan Černohorský, Ph.D., z Ústavu ekonomických věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

O zajímavosti přednášky svědčí i následné dotazy, které směřovaly k aktuální situaci v ekonomice a politice. Pan Dlouhý vysvětlil svůj názor na navrhovanou elektronickou evidenci tržeb, na provedené devizové intervence Českou národní bankou a nastínil, jak Hospodářská komora České republiky podporuje malé a střední podniky.

Povídal si také s vedením fakulty

Po přednášce proběhlo setkání s představiteli vedení fakulty a dalšími zástupci ekonomických ústavů na FES, kde se diskutovalo o postavení vysokého školství v dnešní společnosti, významu matematických předmětů na ekonomických fakultách apod. „Návštěva ekonoma Dlouhého byla velmi příjemná a určitě přispěla k rozšíření povědomí o ekonomických a hospodářských souvislostech v dnešní době,“ zhodnotil Černohorský.

Ing. Jan Černohorský, Ph.D.
Ústav ekonomických věd FES UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět