Studenti se informovali o možnostech výjezdů na ERASMUS+ DAY

4. 03. 2016

Získání zahraniční zkušenosti je pro dnešní studenty a jejich další kariérní život nenahraditelnou nutností. Ve vestibulu budovy Fakulty chemicko-technologické se proto mohli na stáncích informovat o možnostech studia v zahraničí a získat tak autentické zkušenosti od vysokoškoláků, kteří již v zahraničí studovali. Konal se tu tradiční Erasmus+ Day.

Studenti, kteří se v nedávné době vrátili ze svých zahraničních studijních nebo pracovních pobytů, připravili na veletrhu téměř třicet stánků. V přilehlé posluchárně navíc po celý den prezentovali i jednotlivé zahraniční univerzity. 

Soutěž o nejhezčí stánek a fotku

Jako každý rok účastníci hodnotili prezentační stánky. Tím nejhezčím byl stánek finských univerzit – Eliška Kaňová a Petr Očenášek strávili semestr v Turku, a Pavlína Vágnerová a Tomáš Nešetřil byli v Jyväskyle. Druhé místo získal stánek Kristýny Říhové a Tadeáše Tumpacha, kteří reprezentovali Estonsko a Univerzitu v Tartu. Na třetím místě se umístil stánek Turecka – zahraniční studium na univerzitě Abant Izzet Baysal prezentovala Jana Sedláčková a Univerzitu v Marmaře Michal Míka. 

Na Facebooku, ale ještě také v průběhu dne mohli zájemci hlasovat v soutěži o nejlepší fotografii. Nejvíce lajků získala fotka Tejo river Lenky Šimůnkové. Ceny za nejkrásnější fotografie ze zahraničního pobytu si také odnesli Marek Dvořák s fotografií z Azor Lagoa das Sete Cidades“, Kristýna Říhová s fotografií „Oslava vyhraného hokeje“ a Štěpánka Kosová s fotografií ze Slovinska.

Studentky Fakulty filozofické natočily reportáž


Mgr. Jana Voltrová
Centrum mezinárodních mobilit UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět