Noc vědců letos na univerzitě pod taktovkou bezpečnosti

12. 10. 2016

Poslední pátek v září je už tradičně zasvěcen celoevropské Noci vědců. Letošním tématem byla BEZPEČNOST a Univerzita Pardubice nesměla mezi stovkami vědeckých institucí, které se v tento večer otevřely všem zvědavcům po celé Evropě, chybět. Jejích sedm fakult letos připravilo pro zájemce všech věkových kategorií speciální populárně-naučný program hned na dvou místech. Přilákal více než tisícovku návštěvníků.

V samém srdci univerzitního kampusu v Polabinách ve Studentské ulici před Dopravní fakultou Jana Pernera si mohli návštěvníci prohlédnout třeba experimentální automobil, vyzkoušet diagnostiku auta, nechyběly bezpečné i nebezpečné chemické pokusy, šifry nebo bubnování. Živo bylo i uvnitř budovy, kam lákal všechny milovníky vláčků dopravní sál, záchranáři učili první pomoc a speciální workshop ukázal, jak se nenechat napálit falešnými bankovkami.

Laboratoře otevřela i FEIka'

V centru města pozvala do svých laboratoří návštěvníky Fakulta elektrotechniky a informatiky. Velkým lákadlem bylo stanoviště s virtuální realitou, promítání hologramů, 3D skener nebo téma nebezpečí na sociálních sítích. Návštěvníci z akce odcházeli s nadšením. Od jedné z maminek jsme na informacích získali krásnou zpětnou vazbu, že její syn si po loňské Noci vědců doma vytvořil svoje vlastní promítací zařízení na hologramy a letos si opět přišel pro další múzu,“ uvedla Ing. Lucie Růžičková, koordinátorka akce na Fakultě elektrotechniky a informatiky.

Noc vědců zpestřil kulturní program Lavička STAGE

Letošní novinkou byl doprovodný kulturní program u Lavičky Václava Havla. Na Lavička Stage tak večer zazpívala studentka Fakulty zdravotnických studií Sabina Ludányiová, připraveno bylo autorské čtení studentů a akademiků Fakulty filozofické. Program pak zakončila tradiční irskou hudbou kapela Beerberries.  

A jaká byla Noc vědců očima studentek Fakulty filozofické?

Báječnou atmosféru si můžete připomenout i ve fotogalerii na univerzitním Facebooku. Najdete se? Označte se!

Mgr. Lenka Čermáková
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět