Středoškoláci z celé republiky sestavovali i letos elektrického „smajlíka“

15. 08. 2016

Středoškoláci z Hustopečí u Brna, Karlových Varů, Pardubic a dalších měst České republiky se setkali na již tradičním příměstském táboře, který Dopravní fakulta Jana Pernera pořádala v prvním srpnovém týdnu. Čekala na ně řada zajímavých aktivit na fakultě i mimo ni.

Studenti měli možnost seznámit se nejen s tím, co dopravní fakulta nabízí, ale díky interaktivnímu programu si vyrobili blikajícího „smajlíka“, nebo plně funkční rádio. 

Zopakovali si zásady bezpečnosti v dopravě, pomocí logistické stavebnice se přenesli na výrobní linku a z jednotlivých částí sestavili traktor a motorku. Na modelovém kolejišti se naučili něco nového o zabezpečení provozu na železnici.

Dopravní tematiku vystřídal i sport

Týdenní program nebyl jen o výrobě a dopravě. V rámci doprovodného programu si všichni vyzkoušeli lukostřelbu na Kunětické hoře, v okolí Univerzity Pardubice absolvovali geocaching, kde na úspěšné luštitele souřadnic čekal na konci poklad.

V rámci programu byly zařazeny i sportovní aktivity – turnaj v badmintonu a vybíjená. Dále si vyzkoušeli ovládání autíčka s brýlemi, které navozují pocit alkoholového a drogového opojení. Na závěr týdenního programu provedli záchranáři demonstraci hledání ztracených osob za pomoci cvičených psů.

Všechny děti tak odjížděly do svých domovů plny dojmů a zážitků.

Zlatuše Sojková
Oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj DFJP


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět