I letos FESka připomněla důležitost geoinformačních systémů na GIS DAY 2017

30. 11. 2017

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice se i letos opět připojila k celosvětové akci s názvem GIS DAY. Tentokrát připomněla tento osvětově-informační den zaměřený na geografické informační systémy ve čtvrtek 16. listopadu. To se to na půdě Fakulty ekonomicko-správní hemžilo středoškoláky. Z pardubických středních škol jich na akci dorazilo sto šestnáct.

K organizátorům akce Mgr. Pavlu Sedlákovi, Ph.D., a doc. Jitce Komárkové, Ph.D., oba z Ústavu systémového inženýrství a informatiky, se ještě připojil Ing. Oldřich Mašín, z Krajského úřadu Pardubického kraje, který prezentoval využití GIS v oblasti krizového řízení Pardubického kraje.

Jak a kde využít drony a družicové snímky?

Prezentace technologie geografických informačních systémů probíhala v šedesátiminutových blocích. První část prezentace vysvětlovala základní pojmy a ukázala nejrůznější aplikace v řadě odvětví lidské činnosti. Následovala prezentace o využití dat pořízených metodami dálkového průzkumu Země, včetně ukázky dronů a popisu jejich využití na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. V učebně se s dronem sice nelétalo, ale i jen puštěné rotory vzbudily náležité nadšení. Součástí akce byla i „poznávačka“ vytištěných družicových snímků.

Přišli hlavně středoškoláci

Účastníky přednášek byli hlavně studenti středních škol, které doprovodili jejich pedagogové. Přišli studenti z Obchodní akademie Pardubice a Gymnázia Pardubice Mozartova, a proto byla závěrečná přednáška věnována možnosti studia na Fakultě ekonomicko-správní. Všichni účastníci si z akce GIS DAY 2017 odnesli informační a propagační materiály Univerzity Pardubice, aby mohli o svém budoucím studiu přemýšlet a snáze se rozhodovat. #FESka

Mgr. Pavel Sedlák, Ph.D.
Ústav systémového inženýrství a informatiky FES


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět