Univerzita láká nové studenty. Na veletrhu v Praze i na dnech otevřených dveří

3. 02. 2017

Se studijními programy a obory všech sedmi fakult se koncem ledna seznámili také středoškoláci z Prahy a okolí. Univerzita Pardubice se totiž účastnila tradičního vzdělávacího veletrhu Gaudeamus. O možnostech a výhodách vysokoškolského studia v Pardubicích se zájemci mohou přesvědčit v těchto dnech i přímo na fakultách. Na některé z nich se mohou vydat ještě ve středu 8. února.

V pražských Letňanech měla letos Univerzita Pardubice stánek číslo 1 a bylo u něj stále plno. Aby ne, když jubilejní desátý ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2017 navštívil ve dnech 25. a 26. ledna rekordní počet návštěvníků. Poprvé překonal hranici deseti tisíc návštěvníků. Letos poprvé se také soutěžilo o nejlepší expozici, kterou vyhrálo České vysoké učení technické v Praze. Ale ani naší univerzitě se nevedlo špatně. Ochota i nadšení našeho týmu se zúročila, když nezávislá komise složená ze studentů-středoškoláků vyhodnotila náš univerzitní stánek jako devátý nejlepší.

Nábor uchazečů v plném proudu

A tak zástupci všech sedmi fakult společně se studenty poskytovali téměř bez přestávky podrobné informace o možnostech studia a přijímacím řízení pro příští akademický rok 2017/2018. Své budoucí zaměření mohou zájemci o vysokoškolské studium vybírat z více než 60 studijních programů a téměř 140 studijních oborů (v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu). Jen v bakalářském studiu nabízí 7 fakult na padesát studijních oborů. „Největší zájem byl tradičně o ekonomické, přírodní, společenské, technické a zdravotnické obory, studenty nejvíce zajímaly podmínky přijímacího řízení, dotazovali se na rozdíly mezi zaměřením jednotlivých oborů, možnost ubytování na kolejích a na podmínky získání stipendia,“ doplnila Mgr. Ivana Švecová, vedoucí Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.

Přidej se k nám a buď součástí evolUPCE

Vybrat ten správný jim pomůže speciální microsite evolupce.cz, kde mají  potřebné informace pěkně pohromadě, a to i ze života na UPCE. Další novinky a informace lze vyčíst z univerzitního e-Zpravodaje. Při nejasnostech ohledně výběru pomohou i konzultace během dnů otevřených dveří, které ještě v těchto dnech probíhají na některých fakultách pardubické univerzity. Ve středu 1. února pozvala středoškoláky k návštěvě například Dopravní fakulta Jana Pernera, o týden později ještě Fakulta chemicko-technoogická, Fakulta filozofická nebo Fakulta elektrotechniky a informatiky. Tak se k nám přijeďte podívat a porozhlédnout se.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět