Univerzita chystá na léto zajímavý program pro děti a mládež. Vybírat mohou hned z několika letních škol a příměstských táborů

21. 02. 2018

I v tomto roce připravuje Univerzita Pardubice pro děti a mládež sérii příměstských táborů. Po celý srpen budou v pardubickém kampusu místo vysokoškoláků vidět desítky dětí – mladých nadějných vědců i sportovců. Vyzkoušejí si tu nejen to, jaké to je být na chvíli vysokoškolákem a badatelem, ale užijí si i řadu sportovních aktivit na univerzitních sportovištích.

LETNÍ ŠKOLA DOPRAVNÍ FAKULTY JANA PERNERA PRO STUDENTKY A STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL

20. až 24. srpna 2018

Interaktivní týdenní program s dopravní problematikou. Děti se naučí vyrobit elektronické hrací kostky, naprogramují svícení jedné svítivé diody a seznámí se s programováním generátoru náhodných čísel a rozsvěcením jednotlivých kombinací. Součástí výroby je také osazování desek plošných spojů a elektronické oživení, pájení SMD čipů. V doprovodném programu se naučí základy první pomoci, zahrají si logistickou hru Simulace dodavatelsko-odběratelského řetězce, podívají se do dopravního sálu s modelem železnice, vyzkoušejí lukostřelbu, geocaching a různé outdoorové hry, kvízy, soutěže. Ubytování na vysokoškolských kolejích, stravování zajištěno po celý týden.

Cena letní školy: ZDARMA při naplnění kapacity dvanácti zájemců. Pokud nebude kapacita naplněna, letní škola se neuskuteční. Přihlášky přijímáme na telefonu 466 036 409, 601 082 714 nebo na e-mailu zlatuse.sojkova@upce.cz.

DĚTSKÁ UNIVERZITA

27. až 31. srpna 2018 (každý den 8 až 17 hodin)

Týdenní pobyt na Univerzitě Pardubice pro žáky ZŠ ve věku od 10 do 16 let se speciálním populárně-naučným programem. Forma day camp“ zahrnuje dopolední odborný program na jedné z celkových sedmi fakult Univerzity Pardubice, kde jsou pro ně připraveny aktivity populárně-naučného a zábavného charakteru. Odpoledne je věnováno sportovním aktivitám, outdoorovým hrám, kvízům, soutěžím a dalším volnočasovým aktivitám. Obědy a pitný režim jsou pro účastníky zajištěny, svačiny si přinesou vlastní z domova.

Cena Dětské univerzity: 2 520 Kč.

Přihlášky přijímáme do 31. 5. 2018 na e-mailu iva.svobodova@upce.cz nebo petra.surova@upce.cz. Kapacita letní školy je omezena. Pořadí účastníků letních škol (při větším zájmu) bude určeno podle data podané přihlášky.

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR KATEDRY TĚLOVÝCHOVY A SPORTU NAJDI SVOJI CESTU“

27. až 31. srpna 2018 (každý den 7:30 až 16:30 hodin)

Zábavný týden plný sportovního dobrodružství jak venku, tak v tělocvičnách pro děti od 6 do 12 let. Děti si vyzkouší míčové i raketové sportovní hry, netradiční hry, zážitkové hry, vodní turistiku, čeká je celodenní výlet a další sportovní aktivity, samozřejmě v závislosti na počasí. Dětem se budou věnovat zkušení lektoři s mnohaletou praxí – zaměstnanci Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Cena příměstského sportovního táboru: 2 000 Kč, pro dalšího sourozence 1 800 Kč. Tábor je nabízen dětem zaměstnancům Univerzity Pardubice i zájemcům z řad široké veřejnosti. Přihlášky posílejte na e-mail lenka.dolezalova@upce.cz nebo se hlaste na telefonu 777 089 722.

Mgr. Zuzana Paulusová