Finále programátorské soutěže hostila opět naše Fakulta elektrotechniky a informatiky

7. 02. 2018

Šikovné studenty na své půdě Fakulta elektrotechniky a informatiky vždy ráda přivítá. Příležitost oslovit mládež měla, stejně jako v předchozím roce, i na sklonku roku 2017, kdy hostila finále 2. ročníku soutěže Microsoft Kodu Cup Česko. Na fakultu se tak sjeli mladí programátoři nejen z Pardubicka, kteří se museli popasovat s nelehkým soutěžním zadáním. Současně obhlédli prostředí fakulty, kam v budoucnu možná povedou jejich kroky.

Do nominačního kola, které finále předcházelo, bylo přihlášeno přes 80 projektů z 1. i 2. stupňů základních škol z celé České republiky. Odborná porota z nich následně vybrala 40 a jejich tvůrci obdrželi pozvánku do pardubického finále. V aule Fakulty elektrotechniky a informatiky na úspěšné autory čekalo 21. prosince zbrusu nové zadání, které měli naši mladí programátoři v hodinovém limitu co nejlépe zpracovat.

V době, kdy porota měla plné ruce s hodnocením finálových prací, soutěžící nezaháleli a utkali se v miniturnaji v automobilové hře Forza Horizon 2, případně si mohli vyzkoušet brýle pro smíšenou realitu spojené s hrou Minecraft.

A, co samotné Kodu vůbec je? Kodu je jednoduché prostředí pro programování her, které bez problémů zvládnou i děti z prvního stupně základních škol. Vytvářejí tam různé herní postavy a nastavují jejich chování. Učí se v podstatě objektové programování, aniž by o tom věděly,“ řekl Jiří Formánek, ředitel Střední školy informatiky a ekonomie DELTA Pardubice, která tak jako loni letošní finále českého Kodu Cupu na Univerzitě Pardubice pořádala. S touto střední školou udržuje fakulta dlouhodobě vřelé vztahy a vzájemně spolupracují již několik let.

A kdo si nakonec odnesl hodnotné dárky?

V kategorii 1. stupně mezi nejlepší patřili:

   1. Lukáš Žďárský, ZŠ Bratří Čapků, Ústí nad Orlicí,

   2. Jiří Maxmilián Bouček, ZŠ Lupáčova, Praha,

   3. Pavel Vrána, ZŠ a MŠ Červený vrch, Praha.

V kategorii 2. stupně to byli:

   1. Michal Maděra, ZŠ Svitavy,

   2. Vojtěch Burian, ZŠ Žďár nad Sázavou,

   3. Jakub Švojgr, Gymnázium Česká, České Budějovice

   4. Matěj Bíža, ZŠ a MŠ Mšené Lázně,

   5. Václav Šíp, ZŠ Resslova, Pardubice,

   6. Tomáš Kelbasa, ZŠ Oblačná, Liberec.

Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným držíme palce, ať jim programátorské nadšení vydrží, a doufáme, že se s nimi na půdě Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice znovu shledáme, i když ne v roli soutěžících, ale například v roli našich studentů. #EVOLUPCE

Ing. Renata Dvořáková
Fakulta elektrotechniky a informatiky UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět