Majáles má letos rekordní účast, říká absolvent David Audrlický

17. 05. 2019

Pardubický Majáles startuje právě dnes. Dva dny skvělých hudebních vystoupení, tři velká pódia, bohatý doprovodný program pro vysokoškoláky i ostatní návštěvníky. To vše na jednom místě, na louce u koupaliště Cihelna. Absolvent Univerzity Pardubice David Audrlický pořádá akci už po jednadvacáté a letos očekává rekordní účast.

Co bude největším lákadlem Majálesu?

Letošní ročník bude slunečný, dle předprodejů už víme, že bude rekordní návštěvnost a novinkou bude zavedení bezhotovostního platebního systému cashless. Největším tahákem jsou samozřejmě hudební skupiny, věříme, že si každý vybere. Zahrají Rybičky 48, Mandrage, David Koller, Mig 21, Xindl X. Připravili jsme i dostatek jídla a pití a velký doprovodný program.

Jste absolvent Univerzity Pardubice. Co jste studoval?

Studoval jsem Fakultu chemicko-technologickou, nejdříve tři roky chemie, pak jsem zakotvil na katedře ekonomiky a managementu chemického a potravinářského průmyslu, takže jsem skončil u ekonomiky, managementu a marketingu. Vzhledem k tomu, že první tři roky chemie jsem si díky studentskému životu rozložil na pět, provozoval jsem v té době studentský B-klub, tak na studentská léta vzpomínám velmi rád.

Jaký byl tehdy Majáles?

Byl studentskou party s několika, většinou regionálními, hudebními skupinami, odehrával se mezi bloky studentských kolejí, kapely hrály na pódiu z lešenářských trubek a podlážek, na záchod se chodilo na koleje a občerstvení se prodávalo z pokojů v přízemí. Návštěvnost se počítala v řádu stovek.

Proč jste se rozhodl Majáles i Studentský ples pořádat?

Majáles v té době pořádal většinou ten, kdo provozoval studentský klub, takže na nás přešlo pořadatelství skoro automaticky. Co se týče plesu, i jeho pořádání souviselo se studentským klubem, kde bylo „centrum“ studentského života. Zároveň jsem v té době pracoval i jako provozní ABC klubu, kde se ples pořádal, takže jsme obojí propojili.

TEXT: Věra Přibylová